ULQINI/ULCINJ   

nuk jemi nė moment aktiv

Impressum
Administrator:
 Shaban Burri
Bremerhaven  Deutschland

E-Mail: info@ulqini.de

Udhėzim: nuk jemi te lidhur nė asnjė form me Qeverin e Malit tė Zi apo denji tjetėr; nuk financohet dhe nuk administrohet nga ajo/ata! Informacionet e prezentuara kėtu burojnė nga mediume tjera informative dhe nga libra tė ndryshme. Poashtu nuk kemi lidhje direkte apo indirekte me ndonjė parti, kėshtu qė informacionet e prezentuara kėtu janė plotėsisht tė pa cenzuruara. 

www.ulqini.org  ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.

Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri

 2. November  2000

Dėshironi tė bėni prezent veprimentarin tuaj-firmen tuaj ose veten tuaj nė Internet? Apo dėshironi tė informoheni pėr rrjedhat aktuale tė biznesit, tė kulturės, politikės....Apo...
                  Dėshironi qė pėrmes prezentimit nė Internet tė ngritni imazhin e firmes suaj, apo dėshironi qė tė pasuroni thesarin e kulturės
                       Vėrtet tė gjitha kėto janė bėrė pjesė e jetės, biznesit, kulturės
                       Koncentrohuni nė nevojat tuaja, biznesin tuaj-ne bėjmė njė platformė e cila ju pėrgjigjet nevojave dhe kėrkesave tuaja
                      Qellimi i ynė ėshtė qė nė hapsiren e rrjetit elektronik sė bashku tė krijojm njė nyje informative pėr tė gjithė tė interesuarit, individ te biznesit, tė kulturės dhe artit, sportit, politikės.....ku do qė ato jetojnė, nė vendlindje apo diasporė, tė Ju informojmė dhe tė Ju ndihmojmė, pėr tė gjitha ato rrjedha aktuale tė cilat Janė tė mundshme tė prezentohen kėtu.
                      ---------------------------------
                   Pėrveē sherbimeve nė hapsiren e rjetit Elektronik, duke shfrytėzuar Internetin ju mundson dhe pėr ju kryen edhe kėto sherbime
                   -Shitblerja e shtepijave, dhomė dhe truallit ndėrtimor; Pėr kėto kryejmė tė gjitha sherbimet e nevojshme juridike konformė infrastrukturės ligjore
                   -Sipas porosisė tuaj kontraktojmė dhe kryejmė punėt e ndertimit, meremetimit, mbikqyerjes tė objekteve ndėrtimore
                   -pėr ato qė jetojnė nė diasporė organizojmė mbikqyerjen apo ruajtjen e shtepive dhe objekteve tė tjera
                   -propagandimin dhe reklama turistike
                   -prezantimin e kapaciteteve tuaja turistike
                   -informime mbi kapacitetet e lira banesore gjatė sezonit turistik, gjetje e tyre, kontraktimi dhe vendosja e musafireve
                   -sherbimet renta-car
                    -pėr ato qė deshirojnė tė kalojnė pushimet nė vendlindje bėjmė rezervime renta-car me mundėsi tė pritjes nė aeroport ose destinacion tjeter.  

Copyright © 2000 by www.ulqini.de