POLITIK dhe Administartė

                                   U L Q I N I

Qeverisja Lokale
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
Qeverisja Lokale
SEKRETERIATI pėr URBANIZĖM
SEKRETERIATI pėr FINANCA, 
dhe pun tė pėrgjithshem
SEKRETERIATI pėr punė LOKALE
SEKRETERIATI pėr ēėshtje BANESORE
Sherbimet
SHERBIMI pėr punė tė KUVENDIT
Institucione Publik
SHTEPIA E SHENDETIT ULQIN
NDĖRMARRJA PUBLIKE KOMUNALE ULQIN
ELEKTRODISTRIBUCIONI
QENDRA INFORMATIVE  ULQIN
EKONOMIA E PYJEVE  ULQIN
DREJTORIA PĖR PASURI TĖ PATUNDSHME TĖ MALIT TĖ ZI FILIJALA ULQIN
DREJTORIA E TĖ ARDHURAVE PUBLIKE TĖ MALIT TĖ ZI EKSPOZITURA  ULQIN
SEKRETARIATI PĖR VEPRIMTARI KOMUNALE
SEKRETAR: XHABIR HOXHA, ekonomist i diplomuar
                                              tel. 412-414
                                              fax. 069 660 966
Sekratariati pėr veprimtari komunale kryen punet e administratės qė kanė tė bėjnė me:
- zhvillimin e veprimtarisė komunale e sidomos
   - furnizimin me ujė tė pijshem, kanalizimin ( ujrat e zeza)
   - pastrimin e sipėrfaqėve publike,
   - rregullimin dhe mbrojtjen e sipėrfaqėve tė gjelbėrta ( parqet), varrezave,
   - rregullimin dhe mbrojtjen e shtratit tė lumejve,
   - elektrifikimin publik,
   - ndėrtimi dhe rikonstruktimi i objekteve publike, rrugėve lokale dhe tė pa kategorizuara ( modernizimi, asfaltimi )
   - rregullimi dhe mirėmbajtja e shenjave tė komunikacionit - signalizimi horizontal dhe vertikal,
   - programin e shfrytėzimit tė tokės ndėrtimore,
   - evidentimin e objekteve infrastrukturale qė janė pasuri e komunės,
   - me pėrparimin dhe mbrojtjen e ambijentit jetėsor, natyrės dhe tė mirave natzrore,
   - mbrojtjen nga insektet e dėmshme dhe dėmtuas tė tjerė. 
TĖ DREJTAT E QYTETARĖVE  
- Vendimi pėr shfrytėzimin e pėrhershem ose pėrkohshem tė tokės ndertimore,
- llogoritja e pagesės pėr shfrytėzimin e tokė ndėrtimore,
- kontrata mbi dhėnjen me qira tė tokės ndertimore, objekteve afariste dhe sipėrfaqeve publike,
- vertetime 

 

 Forumi        Libra e musafirve      IMPRESSUM