Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

  Libra e Telefonit tė Malit Zi

shko te  MSN ULQINI Groups


9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!

NDĖRMARRJA PUBLIKE KOMUNALE ULQIN
 

 

- - 26 NOVEMBAR, ULQIN (030) 412 956

 

Sekratariati pėr veprimtari komunale kryen punet e administratės qė kanė tė bėjnė me:
- zhvillimin e veprimtarisė komunale e sidomos
   - furnizimin me ujė tė pijshem, kanalizimin ( ujrat e zeza)
   - pastrimin e sipėrfaqėve publike,
   - rregullimin dhe mbrojtjen e sipėrfaqėve tė gjelbėrta ( parqet), varrezave,
   - rregullimin dhe mbrojtjen e shtratit tė lumejve,
   - elektrifikimin publik,
   - ndėrtimi dhe rikonstruktimi i objekteve publike, rrugėve lokale dhe tė pa kategorizuara ( modernizimi, asfaltimi )
   - rregullimi dhe mirėmbajtja e shenjave tė komunikacionit - signalizimi horizontal dhe vertikal,
   - programin e shfrytėzimit tė tokės ndėrtimore,
   - evidentimin e objekteve infrastrukturale qė janė pasuri e komunės,
   - me pėrparimin dhe mbrojtjen e ambijentit jetėsor, natyrės dhe tė mirave natzrore,
   - mbrojtjen nga insektet e dėmshme dhe dėmtuas tė tjerė. 
TĖ DREJTAT E QYTETARĖVE  
- Vendimi pėr shfrytėzimin e pėrhershem ose pėrkohshem tė tokės ndertimore,
- llogoritja e pagesės pėr shfrytėzimin e tokė ndėrtimore,
- kontrata mbi dhėnjen me qira tė tokės ndertimore, objekteve afariste dhe sipėrfaqeve publike,
- vertetime 

 

Ligji pėr Finansimin tė Ujnave(Z A K O N  O FINANSIRANJU UPRAVLJANJA VODAMA)

 

 

kthehuTekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim