Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

  Libra e Telefonit tė Malit Zi

shko te  MSN ULQINI Groups


9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!

SEKRETERIATI pėr URBANIZĖM

SEKRETAR I SEKRETARIATIT: tel. ++ 382 (030) 412 489
                                                          (030) 412 628

                                               
                                               
Sekretariati pėr urbanizėm dhe punė tė inspekcionit kryen punėt e administratės qė kanė tė bėjnė me:
DHOMA PĖR URBANIZEM:
- planin hapsinor t Komunės,
- planin urbanistik gjeneral, planet detale urbanistike,
- vendimet pėr pėrcaktimin e lokaliteteve me elemente tė projekteve urbanistike
- pėrgaditjen e kushteve urbanistiko-teknike,
- dhenjen e vendimeve pėr lokacione tė pėrkohshme,
- dhenjen e vendimeve pėr ndertim
- dhenjen e vendimit pėr pėrdorimin e objekteve tė ndertuara
- tokėn ndertimore,
- ndertimtarin, gjendja nė fushen e ndertimtarisė
- kryen shiqimet teknike tė objekteve tė ndėrtuara
- kontrollėn e dokumentacionit tekniko-investues pėr ndertim,rekonstruktim,adaptim tė objekteve,
DHOMA PĖR PUNĖT E INSPEKCIONIT:
-  mbikqyrjen e veprimtarisė sė komunikacionit urban ( kushtet, gjendja teknike, mbajtja e linjeve urbane)
- mbikqyrjen e ndertimit tė rrugėve lokale,
- mbikqyrjen e ndertimit tė objekteve ndertimore pran akseve rrugore,
- mbikqyrjen e realizimit tė dispozitave ligjore nė fushen e rregullimit dhe mirembajtjes sė objekteve komunale, sipėrfaqeve publike, sipėrfaqeve tė gjelbėrta,
- deponimin dhe bartjen e hedhurinave . 
QYTETARET TE KY SEKRATARIAT REALIZOJN 
-  VENDIMIN PĖR:
   - lokacionin e ngusht,
   - lejen pėr ndertim,sanim ose adaptim,
   - lejen pėr vendosjen e objekteve tė pėrkohshme,
   - lejen pėr pėrdorimin e objekteve tė ndertuara,  
   - dhėnjen ose ndarjen e tokės ndertimore.
   - kompletimin e parcelave urbanistike

kthehu

 

 


 


Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim