Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

  Libra e Telefonit tė Malit Zi

shko te  MSN ULQINI Groups


9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!

SEKRETARIATI PĖR EKONOMI,BUXHET, ADMINISTRAT DHE VEPRIMTARI SHOQĖRORE 

- --- SEKRETARi pėr Ekonomi, 26 NOVEMBAR, ULQIN(030) 412 141
- - - SEKRETARIJATi pėr Ekonomi, 26 NOVEMBAR, ULQIN(030) 412 414

ORGANIZIMI:
- DHOMA PĖR EKONOMI
- DHOMA PĖR FINANSA DHE BUXHET
- DHOMA PĖR ADMINISTRATĖ DHE VEPRIMTARI SHOQĖRORE 
VEPRIMTARIA
 Dhoma pėr ekonomi
Kryen punėt e administratės qė kanė tė bėjnė me:
- rrjedhat nė fushėn e ekonomisė, ekonomisė sė ujrave dhe bujqėsisė ( pėrcjell dhe analizon )
- politiken e zhvillimit tė veprimtarive ekonomike,zejtare etj, qė i kryejn qytetarėt me mjetet e veta,
- dhėnjen e vendimeve pėr veprimtari private ( artizanat, zejtare,tregtare, komunikacion,prodhim, ekzekutimi i muzikes ne objekte hotelijere),
- mbikqyrjen e ligjit dhe akteve tjera nė lidhje me ēmimet ,
- planin afatėmesem tė zhvillimit tė Komunes dhe programin e masave tė politikės ekonomike. 
- ZHVILLIMIN E TURIZMIT
Dhoma pėr finansa dhe buxhet
 Kryen punet e administratės qė kanė tė bėjnė me:
- buxhetin e Komunės, ( pėrcjell realizimin  e tij ) 
- analizimin e shffrytezimit tė mjeteve buxhetore,
- punet matrijalo-finansiare tė organeve tė administratės.
DHoma pėr adminstratė dhe veprimtari shoqėrore
Kryen punet e administratės qė kanė tė bėjnė me
- avansimin,organizimin dhe funksionimin e administratės komunale,
- ligjshmerin e akteve tė cilat i propozojn organet e pushtetit lokal,
- gjendjen nė arsim ( pėrcjellė ), kulturė, kulturė fizike, informimit publik,
- regjistrat zgjedhore, librat amėz ( tė lindje, kurorizimit, vdekjes dhe shtetėsisė),
- vertetimin e dorėshkrimeve,nėnshkrimeve dhe pėrshkrimeve.
ZYRA E VENDIT NĖ KATĖRKOLLĖ mbanė evidencen e librave amėz si tė lindjes,kurorizimit,vdekjes dhe shtetesise si dhe regjistrat zgjedhore pėr ate te regjistrave zgjedhore. 
QYTETARET REALIZOJNE KETO TE DREJTA  
- Vendim pėr plotėsimin e kushteve tė pajisshmerisė teknike,mbrojtjes nė punė dhe mbrojtjen dhe avansimine e mmjedisit jetėsor pėr objektet afariste,
- vendimi pėr themelimin ose pushimin e veprimtarisė sė artizanatit, zejtarisė, veprimtarive plotėsuese,qarkullimit tė mallrave, komunikacionit urban,  hotelerisė,tregtisė , turiymit ( dhenja e banesave ) agjensive turistike, dhe veprimtarive tė tjera 
- Ēertifikatat
  - e lindjes,
  - kurorizimit,
  - vdekjes,
  - nėnshtetėsis
  - numri amėzės
 Vertetimin
- e nėnshkrimeve,dorėshkrimeve dhe pėrshkrimeve
- regjistrimi nė regjistrat zgjedhore

kthehu


Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim