Mirė se vini nė Ulqin                 

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!
 Pėrshkrimi i bukurive tė natyrės sė Ulqinit mund tė jetė vetėm provė. Le tė mbetet, pra, edhe me kėtė rast vetėm provė.
Si rraliė kund natyra ka qenė jashtėzakonisht bujare ndaj kėtij vendi. Nė njė mėnyrė karakteristike tė saj, natyra e ka bashkuar kėtu njė mozaik kontrastesh shumėngjyrėshe jashtėzakonisht tėrheqėse. Shekuj me radhė nė kėtė hapėsirė tė vogėl janė grumbulluar bukuritė dhe e kanė ruajtur freskinė o natyrshmėrinė e vet nė mėnyrė qė qėndrimi i mysafirit tė lodhur nga vėshtirėsitė e jetės sė zhvilluar tė jetė sa mė i kėndshėm dhe ai tė jetė sa mė i lirė dhe i ēliruar.

Natyra thuajse e ka studjuar qėmoti Ilojllojshmėrinė e kėrkesave dhe tė dėshirave tė njeriut bashkėkohės pėr kontakt dhe shoqėrim me natyrėn e paprekur dhe tė shėndoshė, prandaj edhe ia ka dhuruar kėsaj treve: detin e kthjellėt tė kaltėr tė mbyllur, lumin sygjelbėr tė Bunės dhe ishuilin e Adės nė grykėn e saj, liqenin e pasur tė Shasit, ullishten mijavjeēare, grykėn shumė tė bukur tė Valdanosit, burimet mjekuese dhe pyllin dehės tė pishave, e pastaj edhe plazhet e rėrės sė njohur nė mbarė botėn.

 Sharmi i natyrshėm dhe bukuria e kėtij qyteti kane qene frymėzim pėr shumė artistė.
 Ekzotikėn e natyrės e kanė bartur edhe nė pėlhura tė artit tė shtatė regjisorėt e njohur, Zhivko Nikoliq, Dushan Vukotiq, nė filmat: >Anijet e gjata<, »Kontinenti i shtatė«, »Bukuria e veseve<< etj,

Ajo pėr ēka ky qytet ndryshon dhe veēohet nga tė gjithė nė bregdetin adriatik, gjithesesi janė plazhet shumė tė bukura tė rėrės qė janė shenjė e njohjes dhe simbol i ekskluzivitetit, diēka qė ruhet me xhelozi, kurse adhuruesin e sinqertė tė natyrės dhe tė bukurisė e admiron.

Prey 32,7 km tė gjatėsisė sė tėrėsishme tė plazheve nė bregdetin e Malit tė Zi 50% gjenden nė rivierėn e Ulqinit.

 
 
 
 
 
 

Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

 
  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim