Mirė se vini nė Ulqin                 

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!
 

 Plazhi i Madh  
Seiti oficial i Ministris pė Ekonomi Development of Montenegro pėr Plazh tė adhe
 

Plazhi mė i madh, si mund tė vėrehet edhe nga vetė emri, ėshtė Plazhi i Madh.

Eshtė i gjatė 12,5 km, kurse gjerėsia mesatare ėshtė 50 m. E quajnė Bostani, sipas bostanit qė kultivohet me sukses nė afėrsi tė tij, nė fushėn e Shtojit, kurse, pėr shkak tė hapėsisė tij, adhuruesit e tij e kanė quajtur »Kopakabana jugosllave<<. Shtrihet nė drejtimin veriperėndim‑juglindje nė njė hark tė butė prej gjirit tė Porto Milenės deri nė grykėn e Bunės. Nga qendra e qytetit ėshtė larg 4 km. Tėrė plazhi ėshtė i mbuluar me rėrė tė mrekullueshme ngjyre tė zbardhėllemė nė tė murrmė, me kokrra tė mėdha prej 0,1 deri 0,5 mm. Po kėtė pėrbėrje e ka edhe fundi i cekėtinave dhe i hapėsirės pėr larje, kėshtu qė larja ėshtė kėnaqėsi e jashtėzakonshme sidomos pėr personat mė tė vjetėr, kurse pėr fėjmijėt ėshtė gėzim i madh. 

Nja 4 km larg gjirit - kanalit tė Milenės nė drejtim tė grykės sė Bunės, para Plazhit tė Madh, ngritet prej detit Guri i Gjeranės (Skolj-Krs od Djerana). Ky ėshtė krijuar nga lėvizja tektonike o tokės, duke u ndarė nga pjesa tokėsore juglindore.   Nja 4 km larg gjirit - kanalit tė Milenės nė drejtim tė grykės sė Bunės, para Plazhit tė Madh, ngritet prej detit Guri i Gjeranės (Skolj-Krs od Djerana). Ky ėshtė krijuar nga lėvizja tektonike o tokės, duke u ndarė nga pjesa tokėsore juglindore. Prapavija e plazhit tė Madh ėshtė e mbuluar me pisha, makie, drurė gjithmonė tė gjelbėr dhe gietherėns. Mu nė fillim tė kėtij plazhi, nė sipėrfaqen e parkut shumė tė bukur, 150 m larg detit, ėshtė vendosur kompleksi i hoteleve: "Olimpic<<, "Grand Lido<< dhe "Otrant<<, tė gjithė tė Kategorisė )A" dhe >>Belvi<<, >>Lido bungalovi" tė Kategorisė "B<<. Pėrpos vendosjes dhe ushqimit, kompleksi i hoteleve ofron edhe njė varg tė tėrė pėrmbajtjesh tė tjera tė argėtimit dhe tė rekreacionit. Pak mė larg, nėn flladin e pyllit tė dendur, ėshtė autokampi >>Neptun<< dhe vendbanimi >Safari. Afėr kampit ėshtė pushimorja e tė rinjve tė Lidhjes sė Ferialistėve. nė prapavijėn e Plazhit, buzė rrugės moderne, e cila e lidh Plazhin e Madh, Shtojin e Epėrm dhe tė Poshtėm, ėshtė ndėrtuar njė numėr i madh shtėpish private pėr pushim, qė u ofrojnė konak turistėve.


Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

 
  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim