Mirė se vini nė Ulqin                 

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!
 

MUZE

Muzeu nė Ulqin ėshtė themeluar nė vitin 1975 si institucion i pavarur me interes tė posaēėm shoqėror. Nė programin dhe planin e punės sė Muzeut pėrfshihen: Evidentimi,hulumtimet sistematike, mbledhja e eksponateve tė ndryshme, mbrojtja e specializuar dhe pėrpunimi i materialit tė gjetur, eksponimi i ekspozitave me vlera kulturore, shkencore dhe artistike.
Pranė Muzeut punon reparti arkeologjik dhe reparti etnologjik si dhe Galeria e Arteve
.

platonė e epėrme tė kalasė, menjėherė mbi portėn veriore, gjendet kompleksi muzeal i qytetit. Nė kėtė hapėsirė janė edhe monumentet mė interesante tė historisė sė Ulqinit. Aty ėshtė kisha-xhamia e shndėrruar nė muze, ku janė ekspozuar tė gjitha gjetjet nga Qyteti i Vjetėr. Vlerė tė posaēme kanė posta­menti antik me mbishkrimin grek kushutar perėndeshės Artemidė, njė kame antike qė paraqet perėndeshėn Athinė me helmetė, dy sėpata tė tipit shkodrano-dalmatin tė epokės sė bronzit. Nė lapidarium janė tė ekspozuara kapitele jonike, pjesė tė ciboriumit tė Kishės sė vogėl tė shekullit IX dhe objekte nga periudha turke.
 

 

 

 

- Muzeumi Ulqin Tel 30-413-135
       tel. ++ 382 (030) 421 303/(030) 422 242

 

 

 


Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

 
  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim