Mirė se vini nė Ulqin                 

ne filim www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
Hyrja
Emripėrdorues:

Emri sekret:


Keni haruar Emrin sekret?
Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!

Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike
Jeta dhe ngarjeta
Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės
Kultura koha e lire

 
Klube dhe Shoqata

Muze
Art dhe Galeria
Bilbliothekė
Film dhe Kinema
Kultura e lagjeve tė qytetit

Masmedia
Qėndra pėr Kulturė
Aktivitetet
Libra e Musafirve
impresum


Emigrationi - Nė gjurmat e Emigruesve

9/11 Loose Change
Palestina Spezial
ART GALLERY

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!

SHĖRBIMI PĖR PUNĖ TĖ KUVENDIT DHE PUNĖ TĖ PĖRGJITHSHME

Shėrbimi pėr punė tė kuvendit dhe punė tė pėrgjithshme kryen punėt e administratės qė kanė tė bėjnė me :
- pėrgaditjen e mbledhjeve tė Kuvendit dhe organėve tė saja,
- organizimin dhe punėn e arhivės sė Kuvendit komunal dhe organėve tė pushtetit lokal,
- punėn administrative dhe profesionale pė kėshilltar,
- pėrkthimin e matrijalit nga gjuha malazeze nė shqip dhe anasjelltas,
- ndihmen pėr refugjatet, nė bashkėpunim me Komesariatin Republikan dhe kryqin e kuq,
- kontrollimin e objektit tė komunės dhe mirėmbajtjen e parkut tė automjetėve,
- furnizimin me matrijale punuese pėr funksionimin e kuvendit  dhe organeve tė pushtetit lokal,
- pėrfaqėsimin i interesave tė Komunės para organėve gjyqėsore dhe administrative,
- udhėheqjen e procedurės pėr kundėrvajtje, sipas paraqitjeve tė inspektorėve tė pushtetit lokal.
 
TĖ DREJTAT E QYTETARĖVE:
- dorėzimi i lutjeve,kėrkesave nė arhivin e komunės,
- kėrkesa e refugjatėve,
- pjesėmarrja nė procedurė pėr kundėrvajtje,
- mbrojtja e interesave qytetare nė kontest me komunėn.
Shkolla Fillore Ulqin
Tel
30-411-431
_
Shkolla Fillore Katėrkolle
Tel
30-459-230
_
Qėndra Sociale Ulqin
Tel30-412-443
_
Dega e Brėndshme Ulqin
Tel
30-412-638
_
Gjykata Ulqin
Tel
30-412-026
_
Foshnorja Solidariteti Ulqin
Tel
30-412-173
_
Stacioni i Autobuzėve Ulqin
Tel
30-413-225
_
Klubi i Pensionistėve Ulqin
Tel
30-413-116
_
Stacioni Meterologjik
Tel
30-423-261
_
Posta, Ulqin
Tel
30-412-999
_
Telekom, Ulqin
Tel
30-411-139
_
 

kthehu

 2005 nė Ulqin.  Video ingjizime nga Ulqini, Kraja dhe Ana e Malit.    video nga Ulqini nė YouTUBE

Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/

Dhomė/Rooms/
Apartments

Autokampė/
Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
Sherbimet

Sherbimi pėr punė tė Kuvendit

Shasi Spezial
Pas botimit tė parė "Bejte tė reja pėr Ulqin", autori Silver Kordiqi na dhuron librin e tij tė dytė, me titull: "Porsi gjėmbat e iriqit..."
Ne pregaditje  bejtet e silver kordiqit

ne filim