Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

  Libra e Telefonit tė Malit Zi

shko te  MSN ULQINI Groups


9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!
 

KLUBI I KARATES "ALBULENA"


Klubi i Karatesė "ALBULENA" u formu me iniciativėn e grupit tė qytetarėve nė vitin 1996. Klubi korri suksese nė gara lokale, republikane dhe ndekombėtare. Gjerė mė tani nė kėtė klub u shkollun rreth 300 tė rinjė nga Ulqini dhe rrethina.Tani klubi numėron 70 karateista dhe 30 kick boksjera.

Nga karateistėt kemi me brez tė verdhė 17,me tė portokallt 18,me tė gjelbėrt 13,me tė kaltėrt 7,me tė kaftė 8 dhe me brez tė zi 8 anėtarė.Klubi i Karates "ALBULENA" qė nga formimi e deri tani u stolis me 137 medalje tė Bronzit,apo vende tė treta,me 95 medalje Argjenta dhe 18 medelje tė Arta .Nė tė gjitha kategoritė (lufta dhe kata ) Medaljet e fundit tė Arta  u fituan nė muajin Maj tė vitit 2001 dhe ato ishin 5 (pesė) tė Arta nė kampionatin e Malit tė zi.Vlenė tė theksohet disiplina BUNKA ecila ėshtė risi nė karaten e Malit tė zi dhe pėrdoret nė Karate Klubin ALBULENA si disciplin speciale mė tė cilėn u korrėn 2 fitore nė finale kundėr ekipit RIVA ADMIRAL e Herceg Novit,ekipi i cili shquhet si mė i miri gjer mė tani.Pėr shkak tė disciplinės sė re KICK BOX dhe THAI BOX,tė cilat Karate Klubi pėr shkaq objektive dhe nga kėrkesat tė mėdha tė tė rinjve u detyrua ta vendos nė klub.Kjo ėshtė arsya qė tė apelojmė tė tė gjith dashamirsit e sportit e nė vecanti tė sporteve LUFTARAKE qė tė ndihmojnė materialisht Klubin qė edhe nė kto disciplina tė korrim suksese si nė kate.E mirėpresim cdo llojė ndihme nga ju.

Menaxheri: Rifat Stankoviqi      tel.
Drejtori : Gjergj Dabi           069-033-182
Trajneri : Agron Ujkashi         069-513-972
e-mail adresa  albulenaulqin@hotmail.com


 

 

 
Lajme nga Klubi Albulena


GARUESIT E KK "ALBULENA" VAZHDOJNĖ ME PARAQITJE TĖ MIRĖ NĖ GARAT E KĖTIJ SEZONI

Ekipi i shpresave dėshmon kualitetin

Medalje tė artė pėr KK "Albulena" fitoi ekipi i shpresave nė lufta, nė pėrbėrje Ardit Astafa, Driton Bajrami dhe Emir Mustafiq. Medalje tė arta nė disiplinėn individuale nė lufta fituan edhe Nikolla Hot nė kategorinė -57kg dhe Besnik Adoviq nė kategorinė +75 kg.

Garuesit e Klubit tė Karatesė "Albulena" vazhduan me paraqitje tė mirė edhe nė Turneun "Kollashinski Pobjednik 2008" i cili u mbajt tė shtunėn nė Kollashin nė organizim tė klubit vendas "Gorshtak". Nė Turne morėn pjesė mė shumė se 700 garues nga mbi 30 klube.
"Albulena" mori pjesė nė kėtė turne me 15 karateistė dhe arriti tė fitojė pesė medalje tė arta, njė medalje tė argjendtė dhe gjashtė medalje tė bronzta.
Medalje tė artė pėr KK "Albulena" fitoi ekipi i shpresave nė lufta nė pėrbėrje Ardit Astafa, Driton Bajrami dhe Emir Mustafiq. Medalje tė arta nė disiplinėn individuale nė lufta fituan edhe Nikolla Hot nė kategorinė -57kg dhe Besnik Adoviq nė kategorinė +75 kg.
Medaljen e vetme tė argjendtė pėr "Albulena"-n nė kėtė turne e fitoi Xhevat Hoxhiq, nė disiplinėn kata individuale, ndėrsa me medalje tė bronzta u kurorėzuan Menton Lika dhe Sretena Gjuriq nė lufta individuale, si dhe Albulena Ujkashi, Hakile Resulbegoviq, Esat Nimanbegoviq dhe Ardit Astafa nė kata individuale.
Paraqitjen mė tė mirė pėr "Albulena"-n nė kėtė turne e bėri ekipi i shpresave i cili ėshtė kampion i Malit tė Zi nė lufta, ndėrsa zhgėnjyen nė disiplinėn e katave ku po ashtu janė kampionė tė Malit tė Zi.


PĖRFAQĖSUESJA E MALIT TĖ ZI ZURI VENDIN E PARĖ NĖ RENDITJEN E PĖRGJITHSHME NĖ KAMPIONATIN BALLKANIK NĖ GJU GJUCU

Shkėlqejnė garuesit e "Albulena"-s


Garuesit e "Albulena"-s qė pėrfaqėsuan Malin e Zi fituan nėntė medalje tė arta, njė tė argjendtė dhe tri tė bronzta. Garuesit mė tė suksesshėm nga "Albulena" ishin Rrezart Cungu dhe Katarina Kujunxhiq, tė cilėt u kurorėzuan me nga dy medalje tė arta. Pėrfaqėsuesja e Malit tė Zi nė Gju Gjucu zuri vendin e parė nė renditjen e pėrgjithshme nė Kampionatin Ballkanik, i cili u mbajt mė 27-28 shtator nė
Novi
Sad.
Nė Kampionat morėn pjesė shtatė pėrfaqėsuese: Serbia, Greqia, Rumania, Bullgaria, Qiproja, Republika Serbe dhe Mali i Zi, me mbi 400 garues. Pas Malit tė Zi, i cili fitoi 26 medalje tė arta, u rendit pėrfaqėsuesja e Greqisė, kurse vendi i tretė nė renditjen e pėrgjithshme i takoi Rumanisė.
Nė kėtė garė shkėlqyen sidomos 11 garuesit e "Albulena"-s, pėrfaqėsues tė Malit tė Zi, duke u shpėrblyer tė gjithė me medalje. Ata arritėn tė fitojnė nėntė medalje tė arta, njė tė argjendtė dhe tri tė bronzta.
Garuesit mė tė suksesshėm nga "Albulena" ishin Rrezart Cungu dhe Katarina Kujunxhiq, tė cilėt u kurorėzuan me nga dy medalje tė arta, nga njė nė lufta individuale dhe njė nė duo sistem miks, ku ata morėn pjesė sė bashku.
Medalje tė arta nga garuesit e "Albuena"-s fituan edhe Xhivat Hoxhiq, Lindita Hoxhiq, Sretena Gjuriq, Aldina Kaleziq dhe Nikolla Prodanoviq, medaljen e vetme tė argjendtė e fitoi Arta Llazori, kurse me medalje tė bronzta u shpėrblyen Azra Lihari, Nikolla Hot dhe Xheneta Vuēiq.
Trajneri i Klubit tė Gju Gjucu-sė "Albulena", njėkohėsisht trajner i Pėrfaqėsueses sė Malit tė Zi, i cili sė bashku me trajnerėt Sreten Kipa dhe Millosh Ashanin e drejtuan Pėrfaqėsuesen nė kėtė garė, thotė se ky rezultat pėrbėn njė nga rezultatet mė tė mira tė arritura nga garuesit e kėtij klubi nė kampionate ballkanike.
Ai ia atribuon kėtė sukses pėrgatitjeve tė mira tė zhvilluara gjatė gjithė verės nga garuesit e tij, pėrgatitje tė cilat i drejtuan dy ish garuesit shumė tė suksesshėm tė kėtij klubi, Jasmin Hot dhe Anel Beganoviq, por edhe pėrgatitjeve me Pėrfaqėsuesen e Malit tė Zi.

i.k.
KohaPress


Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim