Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

  Libra e Telefonit tė Malit Zi

shko te  MSN ULQINI Groups


9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!
 

Mirė se vini ne faqen e Klubėve dhe Shoqatavė

Tė dashur bashkatdhetarė,

Si Klub apo Shoqat keni mundesi tė regjistrohuni  falas nė faqet e Ulqini.org, ju mundestohet tė jepni informatat nga aktivitetet e juaja.

NEW! NEW! NEW!  !!FREE!! 
Countdown ka filua - me kėtė mundeni engagemanin e juaj tja hapni publikės mbar botės.

Mos e lėshoni mundėsin dhe na u lajmrohuni !!! Na mandej meshpejt ju kontaktojm dhe ju informojm pėr detale.


 

shefi shtabit teknik
Klubė dhe Shoqata tė regjistruara

SHKA"kraja"OSTROS

OTRANT Ulqin

ALBULENA

UPSSHMZ-dega Ulqini dhe Krajes

 

 

SHKA " kraja " OSTROS

HISTORIAT
SHKA "KRAJA" u formua me 05.02 1981 dhe ėshtė pasuese e SHKA "LIRIA" ,veprimtarinė e secilės e ndaluan strukturat e atėhershme politiko-shoqėrore serbo-sllave.

QELLIM
I

KRAJA shquhet pėr vlera tė mėdha historike,etnografike,muzikore...
prandaj formimi i njė shoqėrie kulturoro-artistike nuk ishte vetem pasion por edhe domosdoshmeri.
Qellimi kryesor ėshtė evidentimi,ruajtja dhe kultivimi i vlerave muzikore, folklorike,etnografike, historike.....
ANTARĖSIA
SHKA "KRAJA"
 sot numėron mbi pesėdhjetė ( 50) anėtarė aktiv, ndėrsa gėzon pėrkrahjen e sėcilit qė i thotė vetit Kranjan.
AKTIVITETET
SHKA KRAJA nė fondin ( arkivin)e saj kulturor ruan njė numėr tė konsideruar koncertesh dhėnė anė e kėnd hapsirės shqiptare nė Mal tė Zi.


Kulmin e aktivitetit tė vet e arriti me venjen nė skenė " DARSMA E KRAJĖS " cka tregon pjekurin artistike tė kėsaj shoqėrie


SYNIMET
Zgjerimi i aktiviteteve tona nė hapsirėn mbarėkombėtare dhe diasporė, sidomos nė ato vende ku jetojnė dhe punojnė bashkėvendasit tanė ėshtė deshira dhe qellimi.

SHKA KRAJA MIRĖPRET  PĖRKRAHJEN E TĖ GJITHĖ ADHURUESEVE TĖ ARTIT, KULTURĖS, MUZIKES....
A P E L

SH
OQĖRIA NA BASHKON
K  
ULTURA NA NDERON
A   
RTI NA NDRIĒON 
K  
RAJA KA NJĖ HISTORI
UAN VLERA MĖ RĖNDĖSI
JO MBROHET ME DITURI
J  
EPNI KONTRIBUT ME ZEMER
TĖHERĖ NDERONI KĖTĖ EMĖR

e-mail: shka_kraja@hotmail.com

                       KRYETARI  I SHOQATĖS

                            Naser Perashi, prof.


Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim