Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim         www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

 Libra e Telefonit tė Malit Zi

shko te  MSN ULQINI Groups


9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!

Mirė se vini ne faqen e Klubėve dhe Shoqatavė

Tė dashur bashkatdhetarė,

Si Klub apo Shoqat keni mundesi tė regjistrohuni  falas nė faqet e Ulqini.org, ju mundestohet tė jepni informatat nga aktivitetet e juaja.

NEW! NEW! NEW!  !!FREE!! 
Countdown ka filua - me kėtė mundeni engagemanin e juaj tja hapni publikės mbar botės.

Mos e lėshoni mundėsin dhe na u lajmrohuni !!! Na mandej meshpejt ju kontaktojm dhe ju informojm pėr detale.


 

shefi shtabit teknik
Klubė dhe Shoqata tė regjistruara

SHKA"kraja"OSTROS

OTRANT Ulqin

ALBULENA

UPSSHMZ-dega Ulqini dhe Krajes

 

 

Unioni i Pavarur i Studentave Shqiptar te Malit te Zi - dega Ulqinit dhe Krajes eshte formuar me 03.01.2003 ne Ulqin. Ne kuvendin e themelimit te deges se Ulqinit dhe Krajes more pjese mbi 50 studente nga keto ane dhe udheheqesia e Unionit te Pavuru te Stdentave Shqiptar te Mali te Zi. Ne kete kuvend u zgjodh kryesia udheheqese e deges: Dritan Mustafa - kryetar, Ardita Koka dhe Arben Tafa - nenkryetar, Majlinda Kurti - arkatare, Burim Kroma - koordinator, Agron Gjenashi, Agron Ibrahimi, Senad Draga, Agim Cuka u zgjodhen anetar te kryesise. Kjo kruesi mori persiper se do te angazhohet per problemet te cilat i brengosin studentat nga Ulqini, Anamali dhe Kraja si dhe per nxitjen e maturanteve per studim. Do te angazhohen deri na maksimum per lehtesimin dhe menjanimin e problemeve qe i brengosen studenteve nga keto ane. Kjo shoqate eshte e pavarur jo qeveritare dhe do te kujdeset per te drejtat e studenteve shiptare nga keto ane pa dallim feje, perkatesie politike Po ashtu kjo shoqate do te angazhohet qe te ve kontakte me te gjitha shoqatat qe veprojne ne ulqin dhe me gjere dhe me shoqatat e mergimatreve ne mergim kudo qe jane. Do te merren me mbledhje te bursave  te studentave nga te gjithe vullnetaret qe deshirojne te ndihmojne studentat dhe shqiptaret nga keto ane dhe rinine ne vecanti,  qe te ndalin migrimin e rinise nga keto treva se vetem me arsim dhe shkollimin e rinise ky fenomen mundet te ndalet.   Kjo oragnizate do te filloj nje proj ekt te pare me maturantat e shkolles se mesme "Vellazerim Bashkimi" te ulqinit per nxitjen e tyre per studim si dhe do te angazhohet edhe per mbledhje te ndihmave te studentave. Projektin do ta keni te poblikuar ketu dhe te gjithe ato qe deshirojne te ndihmojne realizimin e ketij projekti munden te marrin pjese.

    Kjo eshte pershkrim i shkurter i veprimtarise sone ne te ardhmen dhe me ndihmen e te gjithve se bashku mendojme se do tia dalin ne mbane.

 

UPSSHMZ- dega e Ulqinit dhe Krajes me daten 13.05.2003. ne realizim te projektit me maturanta "Ardhmeria!... Shkollimi" ka mbajtur nje ligjerate ku perpara maturanteve kane ligjeruar dhe paraqitur universitetet e tyre prof.dr.Idriz Metani, perfaqesues i Universitetit te Tiranes, prof.dr.Halil Balaj, perfaqesues i Universiteti te Prishtines dhe prof.dr.Hysni Hoxha perfaqesues i Universitetit te Tetoves. Ne salle ishin te pranishem nje numer i madh i maturanteve ku ato shfaqen nje inte resim te madh per shkollimin e metutjeshem, per kushtet dhe per provimin pranues. Po ashtu kjo organizate ne realizim te ketij projekti ka bere edhe nje anketim te maturanteve, ku interesimi i tyre eshte shume i madh dhe te bie ne sy interesimi per fakultetin ekonomik, edukimin, psikologjine dhe gjuhet e huaja. Ne si organizate e studenteve te ketyre aneve do te ju ndihmojme te gjithve qe sa me shume te regjistrohen ne fakultete dhe te vazhdojne shkollimin dhe ti them stop migrimit nga ato ane, se nese nu k vazhdojne te shkollohen ateher viset tona te banura me shqiptare do te mbesin te shkrete dhe shume dyer do te mbyllen. Qe sa me shume ti nxisim te shkollohen dhe ti thojme stop migrimit kete qellim do ta arrijme me ndihmen e juaj dhe e te gjitheve qe deshirojne te ndihmojne studentet tone dhe rinine ne pergjithesi.

Te gjithe te interesuarit ndihmen etyre munden ta hedhin ne numrin tone te
llogarise:
cernakorska komercijalna banka:
numri i llog. 5514 - 623 - 8 - 609
dhe numri i bankes. 22250101 - 89584715
Ky eshte numri i llogarise qe te gjitha te ardhurat nga ju shkojne ne ndihme
te studentave dhe te rinise sone.

     Ju pershendes ne emrin tim personal dhe ne emrin te studenteve
shqiptare nga ulqini dhe kraja. Me shprese se do te gjejme mirekuptim tek te
gjithe ju  pershendes.
 

Dritan Mustafa - Kryetar dritan81@hotmail.com, unionistudentave@hotmail.com dhe ne numrat e telefonitl: +381 (0) 63 845 0 931 dhe  + 381 (0) 67 557 149

 


     UPSSHMZ-dega Ulqini dhe Krajes
Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite

  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim