Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim        www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

  Libra e Telefonit tė Malit Zi

shko te  MSN ULQINI Groups


9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!

 MehPrishtinė, e dielė, mė  30. 11. 2008:
Mehmet BARDHI, kryetar i Lidhjes Demokratike nė Mal tė Zi, fjala pėrshėndetėse nė Kuvendin e 5-tė tė Alenancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, mbajtur nė Sallėn e Kuqe tė Pallatit tė Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė...lėxo mė shumė....>

 

 


Ulqin.28.11.2008: Sot u takua kryetari i Ulqinit Gėzim Hajdinaga me ministrin e shtetin tė Malit tė Zi Dr Suad Numanoviqin, nė kė takim mori pjes dhe ministri pėr mbrojten e drejtave tė pakicave Fuad Nimani.

 


 


Ulqini 27.11.2008 Mė nji Telergram ja uroj Kryetari i Ulqinit Gezim Hajdinaga kryetarit tė Shqiperis Sali Berishes diten e Flamurit....lėxo mė shumė...>


Ulqin - 25.11.2008  Kuvendi i jashtėzakonshėm i Klubit tė Karatesė "Ulqini", i mbajtur tė enjten, ka zgjedhur njėzėri kryetar tė kėtij klubi Loro Nrekiqin. Ai zėvendėson nė kėtė post Gjergj Daboviqin, njė veteran tė karatesė, i cili ka dhėnė dorėheqje nga ky post...lėxo mė shumė.....>
 


M’i gėzofsh 15 pranvera (Ferhat Dinosha)
Ulqin 25.11.2008:
Koha do tė dėshmojė se UDSH, me njė program realist e pragmatik, tė bazuar mbi standarde demokratike europiane tė demokracive shumėnacionale, mbi tė gjitha me njė veprim tė sinqertė e transparent do t`ia dalė ta kthejė nė binarė tė duhur trenin e aspiratave legjitime pėr faktorizimin e shqiptarėve dhe pėr pėrmirėsimin e pozitės sė tyre nė Mal tė Zi.
lėxo mė shumė....>


 

Ulqin 24.11.2008: Kryetari i Komunės sė Ulqinit z.Gėzim Hajdinaga ėshtė i pranishėm nė punimet e Rrjetit tė Asociacionit tė Pushteve Lokale tė Evropės Juglindore (NALAS) qė po zhvillon punimet nė Tiranė.....lėxo mė shumė....> 


 

20.11.2008 Ulqin: Ambasadori i Shqiperise ne Forcė.  Sot nė Komunėn e Ulqinit nė njė vizite zyrtarė ishte Ambasadori i Republikės sė  Shqipėrisė nė Mal tė Zi, z. Tonin Beci...lėxo mė shumė...>

 

 

 


 

 


Ulqin 20.11.2008: Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga dhe bashkėpunėtorėt e tij priten sot nė njė takim pune Prof. Dr Ruzhdi Ushakun, Mr.Riza Rexha, Prof. Jusuf Lika dhe z.Fadil Kroma.....lėxo mė shumė...>

 

 

 

 

 


 


Ulqin 20.11.2008: Ambasadori i Shqiperis nė Mal tė Zi Tonin Beci nė nji vizit zyrtare shkojė  nė Ulqin ku u takua me kryetarin e Ulqinit Gzim Hajdinagen,

.....lėxo mė shumė...>

 

 

 

 


Deklaratė pėr media e Klubit tė Kėshilltarėve tė LD nė MZ-sė nė Kuvendin e Komunės sė Ulqinit
U l q i n 11.11.2008 :   POZITA  BRAKTIS MBLEDHJEN E KUVENDIT ?! Lėxo mė shumė...>


ulqin 10.11.2008 POLITIKA SHQIPTARE DHE MESAZHI AMERIKAN Koha e telekomandave po skadon
Shqiptarėt, si entitet i veēantė nacional nė Ballkan, qysh ilirėve e kėndej, nuk kanė qenė kurrė mė mirė sot. Me Shqipėrinė nė NATO, me Kosovėn shtet, me miqėsinė shqiptaro-amerikane, nuk guxojmė tė vėjmė pyka nė rrotėn e historisė qė ka marrė ecje tė mbarė. Ferhat Dinosha....lėxo mė shumė.....>


Letra e derguar Ambasadorit Amerikan ne Podgoric nga LD Mehmet Bardhi
P o d g o r i c
ė
 6.11.2008 I nderuari Zotėri Ambasador Moore,
Lajmi i sotėm, nė mėngjes kėtu, se SHBA-tė, nė historinė e vet 232-vjeēare zgjodhėn Presidentin e 44-tė me radhė, demokratin Barack Obama, na gėzoi tė gjithėve, pikė se pari pėr shembullin e zgjedhjeve demokratike. Prandaj, zotėri Ambasador, edhe me kėtė rast, kam kėnaqėsi dhe nder qė me anė tė kėsaj letre, nė emėr tė Lidhjes Demokratike nė Mal tė Zi, partisė sė parė politike tė shqiptarėve, popullit autokton, nė trojet e veta, sot nė Malin e Zi (e formuar mė 09. 09. 1990 nė Tuz), nė emėr tė shqiptarėve nė MZ, t’ju uroj Ju, dhe pėrmes Jush tė gjithė popullit amerikan zgjedhjen e Presidentit tė Ri.......lėxo  mė shumė.....>


Garuesi i Klubit tė Taekwondo-sė "Ulqini", Artan Zenuni, u shpall nėnkampion i Ballkanit, ndėrsa garuesja tjetėr e kėtij klubi Arjeta Zatoviq fitoi medaljen e bronztė nė Kampionatin Ballkanik nė Taekwondo i cili u mbajt nė fundjavė nė Bukuresht tė Rumanisė....lėxo mė shumė...>


Flamuri shqiptar, mollė sherri nė sport Njė ngjarje sportive e javės sė kaluar nė Ulqin dėshmoi edhe njė herė mangėsitė e Ligjit mbi pėrdorimin e simboleve nacionale dhe nevojėn pėr plotėsimin dhe ndryshimin e tij.
Pėr shkak tė flamurit shqiptar tė vendosur nė murin e sallės sė Shkollės Fillore "Mareshali Tito", KFV "Teuta" e humbi ndeshjen ndaj KFV "Nikshiq - Balestra"....lexo mashum..>


Tė ndahet shapi nga sheqeri

4.11.2008 Ulqin: Njohja e Kosovės sė Pavarur nga Ana e Qeverisė sė Malit tė Zi ka rentgenizuar mė sė miri skenėn e kėtushme politike dhe subjektet qė e bėjnė atė. Duke ditur se Kosova nė fundshekullin e shkuar dhe nė fillim tė kėtij shekulli ka qenė kauza nr. 1 e shqiptarėve nė Ballkan, reagimet e partive politike parlamentare ndaj vendimit tė Qeverisė ėshtė pritur tė heqin ēdo iluzion se partitė shqiptare mund t`u sjellin ndonjė tė mirė shqiptarėve duke bashkėpunuar me partitė opozitare serbe ose proserbe nė Mal tė Zi. Ferhat Dinosha.......lėxo maė shumė...>


 

Karateistėt e Klubit tė karatesė “Ulqini” shkėlqyen edhe nė Gjilan
21 MEDALJE TĖ ARTA DHE 15 KUPA PĖR “ULQININ”
 Mė 2 nėntor 2008 nė Gjilan, nė organizimin e klubit vendas tė karatesė “Dardania” u mbajt Turneu i III ndėrkombėtar i karatesė “Katana open 2008”, nė tė cilin morėn pjesė klubet nga mbarė Kosova, Shqipėria, Serbia, Maqedonia, Bosna, si dhe nga Ulqini....lėxo mė shumė..>

 

 


GARUESIT E KK "ALBULENA" VAZHDOJNĖ ME PARAQITJE TĖ MIRĖ NĖ GARAT E KĖTIJ SEZONI
Ekipi i shpresave dėshmon kualitetin

Medalje tė artė pėr KK "Albulena" fitoi ekipi i shpresave nė lufta, nė pėrbėrje Ardit Astafa, Driton Bajrami dhe Emir Mustafiq. Medalje tė arta nė disiplinėn individuale nė lufta fituan edhe Nikolla Hot nė kategorinė -57kg dhe Besnik Adoviq nė kategorinė +75 kg. .......lėxo mė shumė...>


KK "ULQINI" ZURI VENDIN E DYTĖ NĖ RENDITJEN E PĖRGJITHSHME NĖ TURNEUN "KOLLASHINSKI POBJEDNIK 2008"
Jehona Musliqi, garuesja mė e mirė e turneut

Garuesit e KK "Ulqini"-t u kurorėzuan me 10 medalje tė arta, 18 tė argjendta, 13 tė bronzta dhe me dy kupa - njė pėr garuesin mė tė mirė dhe njė pėr vendin e dytė nė renditjen e pėrgjithshme.
Klubi i Karatesė "Ulqini" shėnoi suksesin e radhės nė sezonin e sivjetshėm tė garave duke dėshmuar edhe njė herė se kemi tė bėjmė me njė ndėr klubet mė tė mira nė Mal tė Zi nė kėtė sport. Garuesit e kėtij klubi zunė vendin e dytė nė renditjen e pėrgjithshme, ndėrsa Jehona Musliqi me dy medalje tė arta dhe dy tė argjendta u shpall garuesja mė e mirė e Turneut IV tė Karatesė "Kollashinski Pobjednik 2008" i cili u mbajt tė shtunėn nė Kollashin. .....lėxo mė shumė....>


Lojėn e kujt e do media shqipe?
2.11.208 Ulqin. UDSH dhe pėrfaqėsuesi i tij nė Parlament janė pėrpjekur t`i krijojnė sadopak hapėsirė Qeverisė sė Malit tė Zi pėr tė marrė vendimin pėr njohjen e Kosovės sė pavarur edhe kur tė tjerėt, qoftė pėrfaqėsues politikė, qoftė gazetarė shqiptarė nuk e kanė pėrmendur kėtė. Qysh nė muajin prill, pėrfaqėsuesi i UDSH-sė ka thėnė se ėshtė nė interesin e Malit tė Zi qė tė njohė Kosovėn dhe se nė kėtė rrugė s`bėn tė ketė shumė vonesė. Ai e ka pėrsėritur kėtė disa herė publikisht, duke e shtruar edhe nė kontaktet e rregullta me zyrtarėt e Malit tė Zi nė tė cilat ka qenė i informuar se kjo ēėshtje do tė ketė epilog fatlum e afatgjatė. Por, me disa gjėra nuk licitohet derisa tė ndodhin dhe kėtė UDSH e di, nėse jo edhe gazetari ynė. Ferhat Dinosha.....lėxo mė shumė...>


Archiva Lajmeve: tetorė2008  nėntorė2008


 2005 nė Ulqin.  Video ingjizime nga Ulqini, Kraja dhe Ana e Malit.    video nga Ulqini nė YouTUBE


Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite


  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

ne filim