Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim        www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

 Libra e Telefonit tė Malit Zi

shko te  MSN ULQINI Groups


9/11 Loose Change

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!


Ulqin 29.12.2008 Video-Urimi i Kryetarit tė Ulqinit Gzim Hajdinages pėr Vitin e Rri 2009


Ulqin 29.12.2008 Photos nga takimi me Gazetar
 

 

 

 


Ulqini.29.12.2008
 

Sot  nė Katėrkoll u lujt edhe  finalja ne futboll. Liga e anės malit nė futboll tė vogel . Pėr vend tė parė dhe tė  dytė luajten Brashja me Kravarin 4-3 dhe pėr  vend tė  tretė luajten Krytha me Shtodrin . Vendine parė e fitoj Brajsha tė dytin Kravari tė tretin Shtodri dhe tė katertin Krytha . Per  hire te finales u mbajt edhe nji koncert nė kineman e Katėrkolles
 


 

 

 

 


 

 

 

 
 


Ulqin 29.12.2008: PHOTOS kryetari me te moshuarit


 

 

 


 

Ulqin.28.12.2008: PHOTOS kryetari me zjarrfikesa

 

 


Ulqin.28.12.2008:Takimi i gjashtė i fundvitit: Kryetari i komunės me gazetarė, 29.12.2008, ora 14.00, kabineti i kryetarit.


Ulqin.28.12.2008: Takimi i pestė i fundvitit: Kryetari i komunės me personat e pėrshirė nė Programin pėrkujdesja pėr tė moshuarit, 29.12.2008, ora 11.00, salla e vogėl e KK.
 

 

 

 


 

 

 

 

Ulqin.28.12.2008: PHOTOS kryetari me studente

 

 

  

 

 

 

Ulqin.28.12.2008: PHOTOS kryetari me OJQ-te

 

 

 


Ulqin.27.12.2008: Sot nė Katerkoll  u  lujt gjysėmfinalja e  futbollit  Liga e Anės Malit  ku luajten Kravari me Kryth me rezulltatin 6-4, dhe Brajsha me Shtodėr me rezulltatin 5-2. Nesėr nė orėn 15.00 do te  lujn finalja Brajsha -Kravari dhe nesėr  mrama nė restorandin Dijamant  do te  kejn muzik argėtuse dhe ndamja e dipllomave per  ligen e futbollit Anės Malit .


Ulqin.27.12.2008:Takimi i katėrt i fundvitit: Kryetari i komunės me zjarrfikėsa, 28.12.2008, ora 19.00, kabineti i kryetarit


Ulqin.27.12.2008:Takimi i tretė i fundvitit: Kryetari i komunės me studentė, 28.12.2008, ora 12.00, kabineti i kryetarit


Ulqin.27.12.2008:Takimi i dytė i fundvitit: Kryetari i komunės me shoqėritė joqeveritare, 28.12.2008, ora 11.00, kabineti i kryetarit


Ulqin.27.12.2008:Takimet parė i fundvitit: Kryetari i komunės me sportistė, 27.12.2008, ora 11.00, kabineti i kryetarit


Fotografitė nga Takimi i sotėm:

 


LD nė MZ  

tė gjithė qytetarėve ua uron Gėzuar Vitin e Ri 2009!
Shėndet, gėzime e suksese pėr shumė mote!

&
tė gjithė besimtarėve ua uron   FESTĖN E KRISHTLINDJEVE
Shėndet, gėzime e suksese pėr shumė mote!
KRYETARI  DHE  DEPUTETI,
Mehmet  Bardhi


Tė nderuar lexues krishter 

Pėr ditlindje tė hz. Isas (Isusit) ju dishirojm bekimin e Zotit dhe mėshirėn e Ti tė gjithanshėm dhe tė pėrgjithsėm. Le ti bashkojė dashuria e Zotit njerzėt nė  dashurie pėr hz. Isan (Isusin) dhe hz. Merjemen (nenės sė ti Maries) paqja e Zotit qoftė mbi ta, dhe kjo dashuri tė pasqyrohet nė dashuri dhe nė nji bashkim me respekt pėr njani tjetrin dhe ndėr njerz tė religjioneve tė ndryshėm dhe i pruft nata e juar e shenjtė dhe banuesve tė Betlehemit paqe. Stafi i faqeve tė www.ulqini.de

 

Kaligrafi Islamike
Isa Ruhullah  (shpirti i Zotit)


Ulqin.24.12.2008: Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga i ka dėrguar  telegram urimi Arqipeshvit tė Ipeshkvisė sė Tivarit shkėlqesisė sė tij monsinjor Zef Gashit me rastin e festės sė Krishtlindjes.
Nė mesazhin e tij thuhet:
I nderuar shkėlqesi, Ju uroj nga zemra Gėzuar Krishtlindjet, ditė tė harmonisė dhe mirėkuptimit.
Nė kėtė ditė lutemi pėr mė shumė mirėsi, dashuri, lumturi,  drejtėsi, zhvillim dhe prosperitet.
Zoti qoftė me ne. Gėzuar! Sinqerisht i juaji,       Kryetari
Gėzim Hajdinaga

 KOMUNA E ULQINIT ORGANIZON  

KONCERTIN – PRITJA E VITIT TĖ RI 2009, 31.12.2008 NĖ RANĖ NĖ ORĖN 21.00 

MARRIN PJESĖ,
 
ADELINA ISMAILI ,ALBAN SKENDERAJ, ĒILJETA , DR IGGY

 


 

 


NJĖ RAST TRAGJIK
Ulqin,22.12.2008- Nė katundin Zogaj, komuna e Ulqinit,sot nė orėt e mėngjesit ndrroi jetė Ramo Adem Bileca 20 vjeēar . Ky rast tragjik ka prekur shumė rėndė tė gjithė banorėt e komunės sė Ulqinit, por edhe mė gjerė pėr ēka u dėshmua edhe nė praninė e njė numri tė madh tė njerėzve qė ishin sot aty, xhenazja e tė ndjerit do tė  jen nesėr nė xhaminė e Zogajve. I ndjeri ka lėnė pas vetėm Baba Ademin , Nėnė Mihana dhe nji motėr  nė Gjermani stafi www.ulqini.de i shpreh ngushlimet e perzemerta familjes Bileca.Past Rahmet.

 

 

 


Ulqin 18.12.2008: Video-Impresione nga Ulqini sot. Video 1  2


Ulqin 18.12.2008 Si pas nji burimit  nė Ulqin kan filua punimet pėr Marinen..

 

 


Sot me 17.12.2008 nė oren 15.15 nė Komunen e Ulqinit  mberriti  Kryetari I Qeverisė  i Malit tė Zi Milo Gjukanoviqi me mbėrriten  edhe bashkepuntort  e  ti ministrat Branimir Gvozdenoviqi, Predrag Nenezqiq dhe direktori pėr (Direkcije javnih radova) Zharko Zhivkoviqi.Siē shifet edhe nė  foto (mė posht) Kryeministrin e priti Kryetari I komunės Gėzim Hajdinaga, kryetari I UDSH Ferhat Dinosha, Luigj Shkreli ,Sari Resulbegu etj…

Kumtesa per  mediat ėsht  dashtė  tė  fillojne nė  orėn 16.30 por  pėr  shkak te bisedimeve  qe  jan shumė te rendesishėm kryetareve  ju deshtė  qė  ta shtryjn  nė orėn 17.3o. Kryetari I Qeverise Malit Zi tha se pėr Ulqinin  viti 2009 do te jet nji vit  shume I sukseshem dhe vit I punės, nė fillim tė vitin 2009  do te  fillojnė ura nė plazh tė madhe, do tė  vazhdojm me planet ubanistike, do te  fillojn edhe bisedimet  pėr  ullishten , dhe pėr plazhin e  madh, si dhe per rrugėn kryesore e  cila tė  con nė Shqipėri,  Sukobin –Ulqin…

 Videoingjizimet dhe Fotografit nga takimi kėtu..........>


Ulqin 16.12.2008:

Kryetari i Komunės sė Ulqinit z.Gėzim Hajdinaga i ka dėrguar telegram urimi Presidentit Filip Vujanoviq me rastin e aplikimit tė Malit tė Zi pėr statusin e shtetit kandidat tė BE-sė. I nderuar z. President,....lėxo mė shumė...>

 


Ulqin 16.12.2008:

Me rastin e aplikimit tė Malit tė Zi pėr statusin e shtetit kandidat tė  BE-sė, Kryetari i Komunės sė Ulqinit z.Gėzim Hajdinaga i ka dėrguar telegram urimi Kryeministrit Gjukanoviq. I nderuar Zoti Kryeministėr Gjukanoviq, .....lėxo mė shumė...>
 


Ulqin.11.12.2008 Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga nė emėr tė Komunės dhe z. Muhamet Nika, Kryetar i Parlamentit nėnshkruan  nė Podgoricė Memorandumin e bashkėpunimit me Zyrėn e OSBE-sė dhe Zyrėn pėr barazi gjinore tė Qeverisė sė Malit tė Zi....lėxo mė shumė--->

 


Ulqin.10.12.2008: Kryetari Hajdinaga me rastin e Ditės ndėrkombėtare e tė drejtave tė njeriut dhe 60 vjetorit tė miratimit tė Deklaratės universale pėr tė drejtat e njeriut

Respektimi i tė drejtave tė njeriut duhet tė jetė gurthemeli i ēdo politike. Shoqėritė e lira kanė disa gjėra tė pėrbashkėta: respekt tė gjithanshėm pėr tė drejtat e njeriut, trajtimin e grave dhe pakicave si qytetarė me tė drejta tė plota, liria e fjalės dhe e fesė dhe shteti ligjor.....lėxo mė shumė...>Ulqin 8.12.2008; LD nė MZ
tė gjithė besimtarėve ua uron Festėn e Madhnueshme tė Bajrami tė Vogėl – Kurban Bajramit!
Me shėndet, plot gėzime e suksese pėr shumė mote!

KRYETARI  DHE  DEPUTETI,
Mehmet  Bardhi


Ulqin 6.12.2008: Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga i uron tė gjithė besimtarėt muslimanė me rastin e festės sė kurban bajramit.
Nė mesazhin e tij dėrguar besimtarėve thuhet:

Tė nderuar besimtarė muslimanė,

 Mė lejoni t’ju uroj nga zemra Gėzuar e me fat Kurban Bajramin!
 Kėtė ditė tė nderimit tė sakrificės dhe flijimit pėr vlerat mė tė mėdha hyjnore dhe njerėzore tė njeriut.
Nė kėtė feste, le tė forcojmė solidaritetin e dashurinė pėr njeri tjetrin, pėrkushtimin pėr tė gjithė qytetarėt.

Paqja, begatia e prosperiteti le tė jenė me tė gjithė ne!


NĖ ULQIN U MBAJT MBRĖMJE AUTORIALE KUSHTUAR SHKRIMTARIT FADIL KRAJA
Shkrimtari qė ka ndėrtuar kullėn e vet polivalente

"Ky kranjan i zgjuar, ky shkodran tipik, ky shqiptar i racės sė epėrme, e ndėrtoi kullėn e vet tė shkrimtarit polivalent me durim, sakrificė, me vullnet e pasion, me bjerrje interesash intime e me fytafytje qė kapėrdihen hera herės me vėshtirėsi", tha shkrimtari dhe kritiku Dashamir Cacaj....lėxo mė shumė...>


Sport nga Ulqini....lėxo mė shumė....>


KUMTESĖ PĖR MEDIA - 04.12.2008

Absurdet po pėrsėriten nė Ulqin.

        Fyerjet, replikat jashtė teme dhe tonet shume tė rėndė janė  metoda  tė cilat pushteti lokal i pėrdorė me qėllim qė tė maskojė ēdo diskutim konstruktiv pėr secilėn temė tė rendit tė ditės tė Kuvendit....lėxo mė shumė...>

 

 


KUMTESĖ PĖR OPINION  - Ulqin, 1 dhjetor 2008.                                               

Kryetari aktual dhe ish-kryetari i Komunės, Hajdinaga dhe Nimani, ministrat, te cilėt pėr 6 vite e gjysmė, apo rreth 2500 ditė, nuk patėn sukses qė  pėr mandatet e tyre tė aprovojnė as edhe njė plan urbanistik pėr territorin e Komunės se Ulqinit, dhe nė mandatet e tė cilėve Ulqinin e ka pėrfshirė njė ndėrtim i tmerrshėm total pa plane,  pėrsėri premtojnė qė viti i ardhshėm do tė jetė viti i bumit tė investimeve. Por edhe qytetarėt e dinė qė 2009.-ta ėshtė vit zgjedhor.....lėxo mė shumė....>
 
Prishtinė, e dielė, mė  30. 11. 2008:
Mehmet BARDHI, kryetar i Lidhjes Demokratike nė Mal tė Zi, fjala pėrshėndetėse nė Kuvendin e 5-tė tė Alenancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, mbajtur nė Sallėn e Kuqe tė Pallatit tė Rinisė dhe Sporteve nė Prishtinė...lėxo mė shumė....>


 


Ulqin.28.11.2008: Sot u takua kryetari i Ulqinit Gėzim Hajdinaga me ministrin e shtetin tė Malit tė Zi Dr Suad Numanoviqin, nė kė takim mori pjes dhe ministri pėr mbrojten e drejtave tė pakicave Fuad Nimani.

 


 


Ulqini 27.11.2008 Mė nji Telergram ja uroj Kryetari i Ulqinit Gezim Hajdinaga kryetarit tė Shqiperis Sali Berishes diten e Flamurit....lėxo mė shumė...>


Themelimi i Kėshillit Tuz Malėsi dhe 28 Nėntori
Me rastin e Themelimit tė kėshillit komunal tė Forcės Tuz – Malėsi dhe me rastin e festave tė Flamurit, tė  enjten me 27 Nėntor Forca organizoj njė Koncert  festiv nė Tuz.
Kryetari i Forcės z. Nazif Cungu mbajti fjalėn pėrshėndetėse  dhe ftoi nė skenė kryetarin e kėshillit tė posa zgjedhur  z.  Elez Nikaj, dhe nėnkryetarin e tij z. Zef Nikprelaj. ....lėxo mė shumė...>

 


Archiva Lajmeve: tetorė2008  nėntorė2008 dhjetor2008


 2005 nė Ulqin.  Video ingjizime nga Ulqini, Kraja dhe Ana e Malit.    video nga Ulqini nė YouTUBE


    
Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite


  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

Shasi Spezial

ne filim