Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim        www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

 Libra e Telefonit tė Malit Zi

 


9/11 Loose Change
Palestina Spezial

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!

 

 

Ulqin 28.1.2009: Kumtesė pėr shtyp LD nė MZ FTON PARTITĖ POLITIKE SHQIPTARE  PĖR BISEDIME QĖ NĖ ZGJEDHJET E ARDHSHME  PARLAMENTARE  TĖ DALIM ME NJĖ LISTĖ TĖ PĖRBASHKĖT ..lėxo mė shumė--->

 

 

 

 

 

 07.01.2009 Ulqin Sot  nė qendėr  tė Ulqinit filloj pjesa e parė pėr  pėrgaditjen e kalldamit  prej majė tė  pazarit deri te restoran Bonita , Piksparit do tė  hiqet asfallti dhe do tė  ndrrohen gypat e ujit, kanalizimit dhe rrjeti i  rrumės elektike,sepse  gypat  e ujit dhe rrjeti i rrymės  ka pėrmbi 60 vjet dhe sėshtė  ndrru asnjėher. Sot  aty  ishte  kryetari  Komunės  sė  Ulqinit Gzim Hajdinaga, puntorėt e ujėsjellit  dhe ato tė rrymes  elektrike dhe firma  pro infest e cila do ka marrė  pėr rregullimin e kalldamit, Kryetari tha se do tė mundohem qe ta vejm nė pėrdorim  edhe  kronin e moēem i cili ishte  mė pėrpara  para dyqanit tė Abazoviqeve, kryetari tha se dhe punimet  do tė pėrfundohen pėr 80 dite dhe hapja soleme e kėsaj rrugė do tė jen me 4 Prill diten e Ulqinit, Hajdinga tha i  faliminderoj tė gjithė pronarėt e objekteve dhe tė gjithė qytetarėt qė gjinden nė kėtė pjese pėr  mirekuptimim. Shuma pėr kėtė project shkon rreth njė million.


Ulqin 7.1.2008: KUMTESĖ PĖR OPINION
LIDHJA DEMOKRATIKE NĖ MALIN E ZI DENON AKTIN E ARRESTIME  TĖ SHQIPTARĖVE NGA POLICIA SERBE NĖ PRESHEVĖ 
Aksioni qė policia e Serbisė ndėrmorri nė orėt e hershme mė 26 dhjetor 2008 nė Preshevė, me tė cilin rast xhandarmeria serbe arrestoi  10 ish-pjesėtarė tė UĒK-sė, shqetėsoi pa masė edhe shqiptarėt nė trojet e veta, sot nė Malin e Zi...lėxo mė shumė...>

 

 


Ulqin.5.1.2009: Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga dhe bashkėpunėtorėt e tij organizuan njė takim me pronarėt e dyqanėve nė pjesėn kryesore tė qytetit. Takimi u mbajt nė prag tė fillimit tė punimeve nė kalldremimin e kėsaj pjese. Kryetari Hajdinaga e cilėsoi projektin nė fjalė tė njė rėndėsie tė veēantė dhe shpreson se me pėrfundimin e punimeve qė parashihet nė vigjilje tė Ditės sė Ulqinit, kjo pjesė do tė ketė pamje tjetėr, gjithnjė duke pasur pėr bazė traditėn.Pronarėt e dyqanėve shprehėn konsideratat e tyre pėr realizimin e kėtij projekti dhe ishin tė gatshėm qė tė japin ndihmesėn nė ēdo drejtim. Nė punime do tė jenė tė kyēur pėrveē punėtorėve tė firmės PromInvest e cila ka fituar ankandin dhe specialistė tė sipėrmarrjes pėr ēėshtje komunale dhe ujėsjellės, ata tė Elektrodistribucionit dhe Telekomit. Ky projekt i cili mbėshtetet nga komuna jonė ėshtė i rėndė rreth 600.000 €.


04.01.09 Ulqin. Sot nė Ulqin filloi edhe dėbora e parė e cila ishte shumė interesante pėr tė gjithė moshat sepse tė bie
dėborė nė Ulqin ėshtė shumė e ēuditshme sepse ka shume vite qė nė Ulqin ska pasė dėborė

Koha nė Ulqin e dokumentuar me Fotografi aktuale:Videoingjizim me 4.1.2009 nga Ulqini.

 03.01.2009 Ulqin. Sot nė orėt e paraditjes pasė njė sėmundje tė rėndė  ndėrroi  jet Arben Avdullah Kurti  nė nji moshė jashtė zakonisht tė re 29 vjeēarė.Xhenazja e tė ndjerit  do tė  jen nesėr ne orėn 11 nė vorrezet e pinjeshit. Ai la pas vetes Babain , nanėn, vllaun dhe  motrėn .


Archiva Lajmeve: tetorė2008  nėntorė2008 dhjetor2008 Januar2009 shkurt2009 Mars2009 Prill2009


 2005 nė Ulqin.  Video ingjizime nga Ulqini, Kraja dhe Ana e Malit.    video nga Ulqini nė YouTUBE

Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite


  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

Shasi Spezial
Nė Ulqin eksistojn jo vetėm 2500 libra por edhe 2500 filma dokumentarė tė paxhiruar, 2500 fotografi e miliona dokumente tė pa hulumtuara kalben, myken, shkatėrrohen e harrohen nėpėr arhiva shtetėrore, e private cilat pa durim presin tė shofin driten e publikimt. Na ordh nji mik nga Kosova Gazmend ēitaku cili na hapi syt me punimet e tija pėr bukuriat e Ulqinit tė cilėt kanė vlerė jo vetėm pėr Ulqinin, por edhe pėr tėrė kulturėn shqiptare nė pėrgjithėsi me Fotoalbumin e Ulqiniti cili pėrmban 87 fotografi dhe dokumente, qė ėshtė njė botim, tash per tash i vetmi i kėtij lloji ne trevat tona, ku padurim presim publikim e dyt tė Librit.

ne filim