Mirė se vini nė Ulqin                 

shko te forumi i ulqinit

ne filim        www.ulqini.org ėshtė njė nyje informative. Qėllimi i saj ėshtė tė paraqes Ulqinin nė hapsirėn e rrjetit elktronik. Kjo nyje informon pėr Ulqini, shqiptarėt, kulturen si dhe rrjedhat aktuale politike, tė cilat janė tė mundshme tė prezentohen kėtu. Njėkohėsisht sherben kjo nyje pėr komunikim tė shqiptarėve qė jetojnė nė Botė.
 

Hyrja

 

Emripėrdorues:
Emri sekret:

 

Keni haruar Emrin sekret?

 
 

Nuk keni ende konto?
Regjistrohuni tani!


Ulqini
Ku gjindet ulqini
E kaluara e Qytetit
Ulqini Antik
Kongresi Berlinit
Detaria e ulqinit
Ulqini vjeter
Qyteti jashtė bede.
Ambienti
Plazhi i Madh
Plazhi i Vogėl
Ada
Kanali Milena 
Valdanosi
Klima e Ulqinit
Ujėrat minerale sulfurike

Jeta dhe ngarjeta

Popullsia e Ulqinit
Kostumet e Ulqinit
Kuzhina ė Ulqinit
sport dhe rekreacion
Rethina e Ulqinit
Liqeni i Shkodrės

Kultura koha e lire
  Klube dhe Shoqata
  Muze
  Art dhe Galeria 
  Bilbliothekė
  Film dhe Kinema
  Kultura e lagjeve tė qytetit
  Masmedia
  Qėndra pėr Kulturė
  Aktivitetet
 

 Libra e Telefonit tė Malit Zi

 


9/11 Loose Change
Palestina Spezial

REKLAMOJENI VEHTEN QĖ EDHE NE TĖ REKLAMOHEMI !!!

 

Ulqin 27.2.2009:  Me rastin e Ditės sė Ulqinit me 5.4.2009 organizohet Turneun e X jubilar ndėrkombėtarė tė karatesė "UlQINI OPEN 2009" ..zhgarko ftėsen-->


Ulqin 26.2.2009: Nga Konferenca per media e cila eshte e mbajtur sot ne hapesirat e partise FORCA ne Ulqin. Me teper informata dhe fotografi www.forca.me

 

 


 


Ulqini 23.2.2009: Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga, priti perfaqėsuesit e biznesit tė cilėt veprojnė nė zonėn e administruar nga ndėrmarrja pėr tė mirat detare me seli nė Budve dhe qiramarrėsit e plazheve.
Edhe ky takim mund tė cilėsohet si njė nė vazhdė tė atyre qė janė zhvilluar e qė kanė pėr bazė koordinimin e pėrbashkėt pėr pėrgatitjen e sezonit turistik 2009. Zotėrinjtė nga Ulqin biznes asociacioni e njoftuan Kryetarin Hajdinaga pėr inicimin e njė takimi me pėrfaqėsuesit e sipėrmarrjes pėr tė mirat detare me ata tė organeve komunale,  elektrodistribucionit dhe sipėrmarrjes pėr ēėshtje komunale.. lėxo mė shumė-->

 


ulqin 20.02.09 Nė orėt e pasditjes sė ditės 18 shkurtit qytetin e Ulqinit e zbardhuan petalet e dėbores .Rėnia e dėborės vazhdoj deri nė orėt e vona tė natės. Qytetarėt e ulqinit  pohojn se ka pothuaj 10 vite qė nbuk mbahet mend rėnia e kėsaj dėborė. Trashia e saj ka arritur deri ne 25 cm..zhgarko Fotografi aktuale Ulqinit me deborė-->

 


Ulqin 19.02.09 Ulqini dhe Tivari ishin 30 orė pa rrym elektike , shkaku I ndėrpersen rrumės  ishte  nji prishje shumė e madhe  nėrmet Tivarit -Budve dhe Budve- Pogorica


Ulqin 18.2.2009: LD nė MZ  NĖ TUZ KREMTOI 1-VJETORIN E PAVARĖSISĖ SĖ KOSOVĖS
Nė vazhdėn e shėnimit tė datave tė historisė kombėtare, si obligim tė vetin programor, Lidhja Demokratike nė Mal tė Zi, shėnoi ditėlindjen e parė tė shtetit tė pavarur tė Kosovės. 
Nė takimin e rastin, qė u mbajt nė lokalet e restorantit “Niagara” te ujėvarat e Lumit Cem, pėrpos kreut tė LD-sė nga tė gjitha viset shqiptare nė Malin e Zi dhe aktivistėve e simpatizantėve nga Dega e Malėsisė, prezent ishte edhe ambasadori i Republikės sė Shqipėrisė z. Tonin Beci me bashkėpuntorėt e vet, qė e bėnė edhe mė madhėshtor kėtė festim...lėxo mė shumė-->


 


 


Ulqin 17.2.2009: Sonte nė hapėsirat e Forcės u organizua njė koktej me rastin e njevjetorit tė pavarėsisė sė kosovės. Tė pranishmėve u drejtua kryetar i partisė Nazif Cungu dhe tė gjithėve i uroi kėtė ditė kaq tė madhe pėr tė gjithė shqiptarėt. 
Zonja dhe zotėrinj, ТЁNDERUAR MYSAFIRE, ANETARE ТЁ FORCES DHE SIMPATIZUES, Kamnder qesontenevjetorine pare te pavarėsisė se Kosovės te ju pėrshėndes dhe te ju uroj ketė dite ecila u shkrua me shkronja te arta ne historinė e popullit Shqiptar....lėxo mė shumė-->
 


 


Ulqin 17.02.09 Sonte nė shkollėn fillore Marshall Tito luajten basketboll Ulqini me Mornarin e Tivarit ku  ekipi Ulqinit fitoi me rezulltatin 77-74


Ulqin 17.02.09 Punimet pėr pėrgaditjen e sallės sė sportive janė duke ecur mirė dhe pritet qė gjatė javės tjetėr tė fillojne *ur* themeli


Ulqin 17.2.2009: Telegram urimi Presidentit tė Republikes sė Kosovės Fatmir Sjediut dhe kryeministrit Hashim Thaqit me rastin e pėrvjetorit  tė parė tė Ditės sė Pavarėsisė.. lėxo mė shumė--->

 

 


Ulqin 17.2.2009: Mehmet Bardhi pėrgėzoi udhėheqėsinė mė tė lartė tė Kosovės me rastin e 1-vjetorit tė Pavarėsisė  
Kryetari i Lidhjes Demokratike nė Mal tė Zi, zotėri Mehmet Bardhi, me rastin e 1-vjetorit tė shpalljes sė Pavarėsisė sė Kosovės, u dėrgoi telegram urimi udhėheqėsve mė tė latė tė Shtetit tė Kosovės dhe kryetarėve tė partive parlamentare: Fatmir Sejdiu, Hashim Thaēi, Jakup Krasniqi, Ramush Haradinaj, Nexhat Daci e Behxhet Pacolli, nė tė cilin, pėrveē tė tjerave thuhet:...lėxo mė shumė-->


 


Ulqin 17.2.2009: Klubi i Karatesė “Ulqini” u kurorėzua me 103 medalje   
“ULQINI” FITON KATANĖN - ĒMIMIN MĖ TĖ LARTĖ TĖ TURNEUT
Tė dielėn, mė 15 shkurt 2009 nė Podgoricė u mbajt Turneu i 3-tė i karatesė “ Bambi Kup 2009”, nė tė cilin klubi i karatesė “Ulqini” fitoi ēmimin mė tė madh tė kėsaj gare -  Katanėn, shpatėn e samurajėve si klubi mė i suksesshėm i garės. Ky ishte njė sukses i madh, pasi qė nė kėtė garė morėn pjesė mbi 20 klube tė karatesė me mbi 500 garues...lėxo mė shumė-->


Ulqin 16.02.09 Sot nė orėn 11 filloi prezentimi i programi nder-kufitar Ipa Cross Border Cooperation Shqiperi – Mali i Zi
Programi i takimit:
11.00 Rregjistrimi i pjesėmarresve, 11.30 Hapja e Ditės informuse  Moderatore zj Ana Vuckovic , SIE  I Malit  tė Zi Prezantimi I programeve te bashkėpunimit ndėrkufitar e ndėrkombėtar nė tė cilat merr pjes Mali I Zi ( zj . Ratka Sekulic , SIE I Malit tė Zi
 

  1. Prezantimi I programit tė bashkepunimit ndėrkufitar Shqipėri –Mali I Zi (z Agron Camaj , Antena e SPT , Podgoricė)
  2. Prezantimi I SPT  dhe roli I tij nė Procesin e bashkėpunimit ndėrkufitar . Informacion I pėrgjithshėm mbi Thirrjen pė Propozime ( z.Shpėtim Quku , Drejtor I SPT )
  3. Diskutime
  4. 13.30 Drekė


..shgarko Foto nė Zip format nga mledhja..>


Ulqin 16.02.09 Sot filluan punimet pėr pėrgaditjen pėr pjesen tjetėr tė kalltamimit edhe pėr ndrrimn e  rrumės elektike, ujėsjellėsit , kanalizimit dhe telefonit prej te restorant Bonita deri te kinoja.


Ulqini 14.2.2009: Zyrtarėt komunal vazhduan takimin e radhes me pėrfaqėsuesit e turizmit tė qytetit tonė. Fillimisht u vleresua prezantimi i pėrbashkėt i ofertės turistike tė Ulqinit nė bursėn METUBES nė Budvė.
U tha qė stenda e Ulqinit ėshtė vizituar nga mysafirė tė shumtė, janė zhvilluar bisedime me partnerė tė viseve tė ndryshme dhe se prezantimi i kėtij lloji e ka justifikuar vehten. Tė pranishmit e takimit mė pas u ndalen tek aktivitetet qe duhet bėrė pėr prezantimin e ofertės turistike nė bursat e ardhėshme turistike, duke u ndalur nė bursen e Budapestit, atė tė Beogradit dhe nė Munih.
U tha qė oferta turistike e Ulqinit do tė jetė prezente nė tė gjitha kėto bursa.
Njė delegacion i pėrbashkėt i kryesuar nga Kryetari Hajdinaga do tė udhėtojė nė Budapest ku pėrveē prezantimit tė ofertės turistike do tė kenė takime pune me zyrtarė dhe homologė hungareze, e njejta gjė pritet tė realizohet edhe nė bursėn e Beogradit.
Pjesėmarrėsit e takimit u ndalen dhe tek ēėshtje tė tjera tė rėndėsishme pėrsa i pėrket prezantimit tė ofertės turistike, me theks  tė veēantė tek materialet propagandistike.


Ulqin 12.2.2009:Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga merr pjesė nė hapjen solemne tė Panairit METUBES qė po zhvillohet nė Budvė. Ai gjatė ditės do tė ketė njė sėrė takimesh me zyrtarė tė Ministrisė sė turizmit, Qendrės turistike tė Malit tė Zi dhe me mysafirė e tė ftuar tė tjerė, pjesėmarrės nė kėtė panair. Ju rikujtojmė qė oferta turistike e qytetit tone nė Panairin e Budvės do tė jetė e prezantuar nė njė stendė tė pėrbashkėt. Pėrfaqėsuesit turistik tė Ulqinit, nė takim me Kryetarin Hajdinaga kanė rėnė dakord qė pas prezantimit nė Budvė, sėbashku tė prezantohen nė Budapest.
 


Ulqin 12.2.2009: Siē shifet edhe mė poshtė nė foto kalldramimi i rrugės ecėn shumė mirė tha kryetari i Komunės Gėzim Hajdinaga


Ulqin 11.2.2009 Nė Ulqin qėndrojė pėr njė vizitė pune delegacioni “KOTAS”- Asociacioni turistik i Kosovės. Ata u takuan me zyrtarė komunal dhe homologė tė tyre nga qyteti ynė pėr tė diskutuar ēėshtje me interes tė pėrbashkėt, ndėrkohė qė nė dy ditėt e ardhėshme do tė jenė prezent nė Panairin e turizmit METUBES nė Budve. Delegacioni nga Kosova u taku me Kryetarin Hajdinaga dhe bashkėpunėtorėt e tij sot nė orėn 19.00 dhe me pėrfaqėsuesit e agjencive turistike dhe objekteve hoteleriere nė Kullėn e Ballshajva nė Kala. Mbajten njė fjalim tė shkurtė tė dy anėt, dhe vazdhuan  biseden me  disa pronare te hoteleve, dhe tė plazheve tė Ulqinit. Kryetari i faliminderoj musafirt dhe ju tha qė tani jemi nė fazėn e pėrgadijes pėr sezonin turistik dhe pėr tė gjithė mysafirėt e kosovės Ulqini simjet do tė kejn nji pamje ma tė ndyshme ,dhe tha qė vizita juaj isht e mirė e ndoshta do tė na sjellin mė shumė visitor se vitin 2008Ulqin 11.02.09 Sipas disa informatash jo zyrtare shifet se kajn fillu pėrgaditjen pėr temelim e sallės tė sportit e cila  do tė jen ne mesin e dy shkollave


Ulqin 11.2.2009: Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga dhe bashkėpunėtorėt e tij priten delegacionin e Kosovės tė tubuar rreth asociacionit tė turizmit KOTAS....lėxo mė shumė-->

 


Ulqin 10.2.2009:Kryetari i Komunės sė Ulqinit Gėzim Hajdinaga dhe bashkėpunėtorėt e tij mbajten takimin e rradhės me pėrfaqėsuesit e agjencive turistike dhe atyre hoteleriere tė qytetit tonė...lėxo mė shumė-->

 

 


Ulqin 10.2.2009:Nė Paris tė Francės mė 30, 31 janar dhe mė 01 shkurt 2009 u mbajt Kampionati i 36-tė Evropian i Karatesė pėr
 Juniorė dhe Kadetė DARDAN CEKA DHE BESNIK ADOVIQ U PĖRBALLĖN ME MĖ TĖ MIRĖT E EVROPĖS Dy garuesit tonė nga Ulqini morėn pjesė me Pėrfaqėsuesen e Karatesė sė Malit tė Zi nė Kampionatin Evropian tė Karatesė, i cili u mbajt nė kryeqytetin e Francės, nė Paris mė 30,31 janar dhe mė 01 shkurt tė kėtij viti...lėxo mė shumė-->


Ulqin 10.2.2009:Filluan punimet per ristrukturimin e rruges prej te servisit te Becit deri ne kthesen e gjeranave
 
Para disa ditėsh filluan punimet nė rrethin e komunės per zgjanimin e parkimit tė automjeteve tė puntorve tė komunės


Ulqin 10.2.2009: Nė Ulqin do tė qėndrojė pėr njė vizitė pune delegacioni “KOTAS”- Asociacioni turistik i Kosovės.Ata do tė takohen me zyrtarė komunal dhe homologė tė tyre nga qyteti ynė pėr tė diskutuar ēėshtje me interes tė pėrbashkėt, ndėrkohė qė nė dy ditėt e ardhėshme do tė jenė prezent nė Panairin e turizmit METUBES nė Budve.Delegacioni nga Kosova do tė ketė njė takim me Kryetarin Hajdinaga dhe bashkėpunėtorėt e tij me datėn11.02.2009 nė orėn 18.00, ndėrsa nė orėn 19.00 ėshtė planifikuar takimi me pėrfaqėsuesit e agjencive turistike dhe objekteve hoteleriere nė Kullėn e Ballshajva nė Kala.
 Ulqin 9.2.2009:
Vazdhojn punimet  per ristrukturimin e rruges Pinjeshit prej te Komuna deri te hoteli Galeb
 


Ulqin 9.2.2009: Punet  per kadramimin e rruges  kryesore jan duke  ecur  mire  tha  kryetari i komunes Gzim Hajdinaga ne pytje te www.ulqini.de
 


Ulqin 9.2.2009: Para disa ditve perfundoj asfaltimi i rruges se fshatit Rashtishe, rruge e cila ishte e nevojshme per lidhjen e dy fshatrave Rashtishe Posht dhe Rashtishe Nelt. Njekohesisht ishte me se e nevojshme per shkollen e ciklit te ult, per vijimin e rregullt te nxensve ne mesim.


Ulqin 4.2.2009: Kryetari z.Gzim hajdinaga bashk me koleget e tij tubuan studentet e Ulqinit qe studiojn ne Shkoder ne nje dark solemne ne restorantin Chikago. z.Gzim Hajdinaga ne fjalimin e tij pershendeti studentet duke iu uruar suksese ne sezonin e provimeve dhe njekohesisht tha se Ulqini ato i pret duarhapur dhe se qyteti yne ka nevoj per kuadro te reja.


 

Ulqin 2.2.2009 Nė iniciativė tė Kryetarit tė Komunės sė Ulqinit z. Gėzim Hajdinaga u organizua takimi me pėrfaqėsuesit e turizmit tė qytetit tone.Prezantimi i pėrbashkėt i ofertės turistike, publikime tė reja tė materialeve propagandistike dhe pjesėmarrja nė bursat e vendeve tė rajonit ishin temat ku u pėrqendruan tė pranishmit e takimit.Fillimisht u pėrshėdet nisma e Kryetarit Hajdinaga dhe u shpreh gadishmėri e pėrgjithshme pėr dhėnijen e ndihmesės...lėxo mė shumė--->

 


1.02.2009 Ulqin. Punėt  nė pjesėn e kadramit janė duke ecur mire tha kryetari I komunės Gėzim Hajdinaga, rrjeti i rrymės elektike  ėshtė ndrruar  kompet  gjithashtu edhe kabllat e   telefonit dhe  gupat e ujėsjellesit.

 

ketu mundet te shihet dhe angazhimi i kryetarit tė Ulqinit Gzim Hajdinages cili cdo dite mer informata per gjendjen aktuale te punimeve.

keshtu ėshtė pamja e planifikimit tė rruges:

video ingjizim nga punimet e rruges me 1.2.2009


Archiva Lajmeve: tetorė2008  nėntorė2008 dhjetor2008 Januar2009 shkurt2009 Mars2009 Prill2009


 2005 nė Ulqin.  Video ingjizime nga Ulqini, Kraja dhe Ana e Malit.    video nga Ulqini nė YouTUBE

Tekstet e prezentuara domosdoshmėrisht nuk pėrfaqėsojnė politikėn e redaksisė tė www.ulqini.de  nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe
Inhaltlich Verantwortlicher gemäß § 6 MDStV: Shaban Burri
Haftungshinweis: Trotz sorgfältiger inhaltlicher Kontrolle übernehmen wir keine Haftung für die Inhalte externer Links. Für den Inhalt der verlinkten Seiten sind ausschließlich deren Betreiber verantwortlich.Der Inhalt muss nicht mit den Vorstellungen von uns übereinstimmen.

Na vuni nė Favorite


  Service
Hotel/Villė
Duqane/Shop's
Shitblerje/Sales/
Dhomė/Rooms/
Apartments
Autokampė/
  Politika dhe Administratė
Kuvendi Komunes
Kryetari Komunės
KABINETI  KRYETARIT 
  Sherbimet
Sherbimi pėr punė tė Kuvendit
introni nuk jep pėrgjigje pėr faqe externe

Shasi Spezial
Nė Ulqin eksistojn jo vetėm 2500 libra por edhe 2500 filma dokumentarė tė paxhiruar, 2500 fotografi e miliona dokumente tė pa hulumtuara kalben, myken, shkatėrrohen e harrohen nėpėr arhiva shtetėrore, e private cilat pa durim presin tė shofin driten e publikimt. Na ordh nji mik nga Kosova Gazmend ēitaku cili na hapi syt me punimet e tija pėr bukuriat e Ulqinit tė cilėt kanė vlerė jo vetėm pėr Ulqinin, por edhe pėr tėrė kulturėn shqiptare nė pėrgjithėsi me Fotoalbumin e Ulqiniti cili pėrmban 87 fotografi dhe dokumente, qė ėshtė njė botim, tash per tash i vetmi i kėtij lloji ne trevat tona, ku padurim presim publikim e dyt tė Librit.

ne filim